جلسه کارگروه اخذ رشته کارشناسی پروتزهای دندانی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد

جلسه کارگروه اخذ رشته کارشناسی پروتزهای دندانی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ روز یکشنبه یازدهم مهر ماه سال 1400 و در ادامه روند برنامه های توسعه ای در دانشگاه، جلسه کارگروه بررسی و هماهنگی جهت اخذ رشته کارشناسی پروتزهای دندانی با حضور دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر داریوش پهلوان معاون توسعه مدیریت ، منابع و برنامه ریزی دانشگاه،  دکتر سعید کسائیان معاون آموزشی دانشگاه، دکتر رزیتا هدایتی مدیر  امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر اکرم لبیب زاده ریاست دانشکده دندانپزشکی ، دکتر شبنم سوهانیان معاون آموزشی دانشکده دندانپزشکی، دکتر سهیل پاکرو متخصص پروتزهای دندانی و عضو  هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی و دکتر شمیم آشفته برگی مدیر گروه بخش دندانپزشکی کودکان در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

 
در ابتدای این جلسه دکتر دانائی ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان، از تلاش دانشکده‌ دندانپزشکی در جهت ایجاد رشته کارشناسی پروتز در سمنان ابراز خرسندی نمود و خاطر نشان کرد: امید است با تلاش همه جانبه و  بـا موقعیت سـنجی و اسـتفاده از پتانســیل نیروی جوان و با انگیزه در دانشکده دندانپزشکی به زودی سمنان به عنوان یک مرکز توانمند در حوزه آموزش و انجام امور تخصصی پروتز شناخته شود. 
ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به این نکته یکی از محورهای اصلی در توسعه دانشگاه، توسعه دانشکده ها و مراکز تحت پوشش آن است، افزود: توسعه رشته و تنوع بخشی، نقش به سزایی در پویایی و نشاط دانشکده ها دارد.
دکتر دانائی بیان داشت: دانشگاه آماده ارائه هر نوع خدمتی اعم از تامین نیروی انسانی شایسته، امکانات و تجهیزات و اختصاص فضای فیزیکی لازم در جهت رسیدن به این هدف می باشد.
 
در ادامه دکتر کسائیان معاون آموزشی دانشگاه بیان نمود: چنانچه در مسیر ایجاد و اجرای رشته پروتز، برنامه ریزی صحیحی در خصوص تامین نیروی انسانی اعم از هئیت علمی، مربی آموزشی صورت پذیرد شاهد موفقیت و رشد دانشکده خواهیم بود. وی نیز به عنوان معاون آموزشی دانشگاه آمادگی خود را جهت نیل به این هدف بیان نمود.
 
در این جلسه دکتر پهلوان نیز طی سخنانی بر تخصیص بودجه های لازم به منظور راه اندازی رشته کارشناسی پروتز و تسهیل امور مربوط به جذب منابع انسانی تاکید کرد.
 
سپس دکتر هدایتی  مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیان داشت: با همت اعضای کارگروه پروتز و مساعدت های ریاست و معاونین دانشگاه، در آینده ای نزدیک، کارشناسان پروتز خبره در سطح منطقه خواهیم داشت. 
 
در ادامه دکتر لبیب زاده رئیس دانشکده دندانپزشکی ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، گزارش جامعی از جلسات گذشته کارگروه ارائه نمود. وی خواستار حمایت های همه جانبه مسئولین دانشگاه جهت هموار شدن مسیر  و اجرایی شدن سریع تر فازهای این برنامه شد. 
 
سپس دکتر پاکرو به عنوان مسئول کارگروه تشکیل رشته کارشناسی پروتز، بررسی و تحقیقات میدانی صورت پذیرفته در خصوص فضای لازم، تجهیزات و اعضای هیئت علمی مورد نیاز  را به صورت جامع شرح داد.
 
 
در پایان این جلسه هر یک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف تخصصی ارائه نموده و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
لینک کوتاه خبر :
کلمات کلیدی
دکتر راحله سادات خاتمی
تهیه کننده:

دکتر راحله سادات خاتمی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *