پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

پیام رئیس دانشگاه

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر کامران قدس رئیس دانشگاه به مناسبت روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار، این مناسبت را به فعالان این عرصه به ویژه کارکنان حوزه کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام تبریک دکتر کامران قدس به شرح زیر است:

کتابخوانی باید یک سیره و سنت رایج بین مردم شود، کتاب بخوانند و به فرزانشان هم یاد بدهند.

(مقام معظم رهبری)

۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است تا بهانه ای باشد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سطح سواد عمومی و جامعه ای که کتاب نخواند قدرت تفکر و تحلیل را از دست می دهد. 

هفته بزرگداشت کتاب، کتابخوانی بهانه‌ایست برای ارج نهادن و گرامی‌داشت گرانبهاترین میراث فرزانگان و فرهیختگانی که مجاهدانه و سخاوت‌مندانه ثمره ارزشمند عمر خویش را جهت ارتقا سطح آگاهی و دانایی در اختیار همنوعان خود قرار می‌دهند و بی شک این امر تاثیر شگرفی بر توسعه و تعالی تمدن‌های بشری و سرنوشت بشر گذاشته است. 

نقش مهم کتابداران و اطلاع رسانان در بنیان گذاری زیرساخت های آموزشی و پژوهشی و تاثیر ارزشمند آنها در ارائه موثر و مطلوب خدمات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی دانشگاه ها انکارناپذیر است.

روز و هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را غنیمت شمرده تا از تلاش های ارزنده کتابداران در پیشبرد اهداف پژوهشی و آموزشی دانشگاه قدردانی و برای فعالان این عرصه آرزوی موفقیت روز افزون نمایم.

دکتر کامران قدس

رئیس دانشگاه

  • کد خبر : 47733
لینک کوتاه خبر :
کلمات کلیدی
خانم مینا  عسگری
خبرنگار

خانم مینا عسگری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید *